Wizyta u dentysty - nie ma powodów do obaw - Stomatologia

Gabinet stomatologiczny Gliwice

Mycie zębów - jak często

Czy koniecznie trzeba myć zęby po każdym posiłku? Zdania na ten temat są podzielone. Raczej taka rutyna nam nie zaszkodzi, jednak ogólnie pasta do zębów obojętnym środkiem nie jest.
Bez wątpienia zęby zależy myć minimum

Wizyta u dentysty - nie ma powodów do obaw - Stomatologia Gabinet stomatologiczny Gliwice
2 razy dziennie - rano i wieczorem (o czym wiedzą wszystkie dzieci, albo wiedzieć powinny). Po posiłku warto skorzystać z bez cukrowej gumy do żucia, która pobudzi wydzielanie śliny (mającej działanie antybakteryjne), dobrze sprawdzi się też płyn do płukania ust. Oprócz mycia zębów warto tez zadbać o nie w inny sposób.


Ósemki - kiedy usunąć?

Ósemki to bardzo kłopotliwe zęby - o tym przekonało się już wielu. Wychodzi na to, że nie są nam te zęby do niczego potrzebne, a mogą być powodem poważnych problemów. Wyrastają jako ostatnie, do tego mogą rosnąć etapami, lub nie wyrosnąć wcale, a dla wielu ludzi takie "ząbkowanie" jest bardzo bolesne i utrudnia normalne funkcjonowanie.
Bardzo często trzeba ósemki po prostu usunąć - mało tego, że same psują się szybciej od innych zębów, to jeszcze mogą nam "poprzesuwać" pozostałe zęby i zwiększyć ich podatność na próchnicę. Jeżeli nie ma miejsca na dodatkowe zęby w szczęce, mogą uszkodzić policzki - ogólnie nic przyjemnego i same kłopoty.
Jeżeli nie chcemy problemów z ósemkami, możemy już usunąć ich zawiązki (są widoczne na zdjęciach RTG), a jeśli już mamy z tym problem - koniecznie trzeba udać się do dentysty na zabieg ekstrakcji zęba - nie warto cierpieć!


Postępowanie medyczne w czasie zabiegu wszczepienia implantów zębowych

Implanty zębowe stały się bardzo popularnymi produktami stomatologicznymi, które są w stanie świetnie zastąpić naturalne zęby. Podstawową przyczyną wszczepiania implantów zębowych jest utrata jednego czy kilku zębów spowodowana ich zepsuciem przez głęboką próchnicę lub osłabieniem spowodowanym po prostu rozpoczętym procesem starzenia całego organizmu. Poza tym wszczepienie implanta zębowego może stać się potrzebne po tym, jak pacjent stracił zęba z powodu jakiegoś wypadku czy udziału w bójce. Sam zabieg wszczepienia implantów zębowych musi zostać odpowiednio przygotowany poprzez stwierdzenie czy pacjent jest ogólnie zdrowy i na pewno dobrze zniesie użyte w czasie zabiegu środki znieczulające.

Protezy zębowe wstawiane są zwykle u osób po sześćdziesiątce, które straciły już większość swoich własnych zębów. U młodszych osób częściej zakładane są protezy pojedynczych zębów lub implanty zębowe. Przygotowanie do zabiegu wstawienia protezy zębowej obejmuje ocenę stanu dziąseł oraz ocenę stanu poszczególnych zębów po to, aby uniknąć problemów ze stabilnością protezy lub uniknąć pojawienia się próchnicy pod protezą. Bardzo ważne jest, aby proteza została dobrze umocowana i mogła pozostawać stabilna. W tym celu dentyści używają dobrych past mocujących oraz doradzają swoim pacjentom, jakich środków stabilizujących powinni używać na co dzień. Dzięki temu będą mogli długo korzystać ze swojej protezy bez żadnych problemów.



© 2019 http://stomatologia.tanityton.katowice.pl/